LOVY S VÁBNIČKOU
Úspěchy myslivců s vábničkami

Pošlete nám svůj zážitek s vábničkami Nordik Predator společně s fotografií a podělte se s ostatními o svůj úspěch.
Odeslat příspěvek: nordikpredator@seznam.cz

Lukáš Bašta

Rád bych přispěl svou troškou do mlýna. V pátek 7.12. když sem se vracel z čekané tak sem zaslech prasata v huštině zakl sem tedy na příkop a po chvilce vábení přišla tlupa prasat a začala převracet listí v červeném dubu. A mě se povedlo ulovit ločáka o hmotnosti 43kg.

Václav Hačunda

Koupil jsem predátora pre-tuned a predátor mini. Tři vycházky a přivábeny 2 lišky. Jedna utekla v mlze a dnes jsem ulovil lišáka jak stodolu. Přišel tak na cca 50m a čučel na mě jak tele. Lovil jsem ze země schovaný za kulatým balíkem v mezi.Takže konstatuju: NORDIK PREDATOR FUNGUJE. Zítra jdu na ně. Akorát Sprg 30-06 není ta pravá flinta. Optika na 223 Rem se již montuje. Tento lov chce trpělivost.

Martin Mati

Zkušenosti s lovem lišek vábením mám teprve krátce. První zaječí vřeštidlo jsem si koupil teprve před dvěma roky, ovšem o to intenzivněji jsem se snažil s touto technikou seznámit a aplikovat v lovu. Někdy na podzim loňského roku se mi do rukou dostaly články o vábničkách Nordik-Predator. Zaujalo mě především předladěné zaječí vřeštidlo, které jsem si také zakoupil. Po vyzkoušení tónu vábničky doma jsem ji začal zkoušet takřka na všech vycházkách do lesa. Poprvé jsem vábničku vyzkoušel brzy ráno v jednom údolí někdy na konci listopadu ovšem bez úspěchu, zdálo se mi, že je vábnička moc hlasitá. Na další vycházku do lesa jsem se dostal až začátkem prosince. Byla noc, něco málo po 20. hodině, na obloze jasně svítil úplňkový měsíc, teplota se pohybovala těsně pod bodem mrazu a na zmrzlé trávě šlo slyšet i poskakování malého zajíce. Zasednul jsem na kazatelnu ležící na hranici úzkého lesa a pole. Po dvou hodinách sezení a jen pozorování srnčí zvěře jsem se rozhodl použít mojí novou vábničku. Zavřeštěl jsem, asi po 10 sekundách podruhé a nakonec i potřetí. Asi po dvou minutách jsem pod kazatelnou uslyšel to klasické liščí popobíhání. Plný adrenalinu jsem jen čekal, co se bude dít. Liška přesně věděla, odkud zvuk vycházel a nějakou dobu prohledávala místa pod mojí kazatelnou. Po pár minutách zvětšila okruh hledání a dostala se do mého zorného pole, pak už ji jen obrátily mé broky. Bohužel jsem se poté delší dobu nedostal do lesa, vlastně až v době jejich kaňkování a to jsou po zkušenostech lišky k vřeštění takřka apatické. Těším se proto na konec února a březen až si tyto zážitky s vábničkou budu moci zopakovat.

Martin Navrátil

Dobrý den,
posílám fotku 2 lišek střelených v rozmezí 20-ti minut. První liška přicházela po vábení na Nordik Predator Pre-tuned zleva, po výstřelu zůstala ležet v ohni. Druhá liška přišla za necelých 20 minut zprava přímo proti té první, a po výstřelu zůstala také v ohni. Foto je autentické a s liškami nebylo nijak manipulováno. Jak jsou vyfoceny, tak skutečně po výstřelech ležely.
Lovu zdar

Ladislav Holeš

Lišku jsem uviděl na cca 180 m na středně odrostlé louce, kde myškovala. Vábničku jsem použil hned po spatření z kryté kazatelny, liška reagovala hned po prvním zavábení a to tak, že okamžitě začala jistit směrem ke kazatelně, ale po té se vydala širokým obloukem zprava do leva, myslím že pro prověření větru. Stále jsem ji sledoval dalekohledem, již se notně šeřilo. Když se po cca 100 m dostala do prostoru před kazatelnu, prudce změnila směr o 90° a vydala se přímo proti kazatelně odkud jsem vábil. Vábení jsem ještě opakoval při jistění lišky. Když se vydala proti kazatelně již jsem ji pozoroval přes puškohled a po zastavení lišky na cca 60 m jsem střelil. Proti kazatelně již šla s takovou jistotou, že jsem měl strach, že se nezastaví abych mohl kulí dobře umístit ránu, což se nakonec povedlo na těch cca 60 m. O několik dní později jsem měl v jiné lokalitě podobný zážitek, ale zde na louce zarostlé vysokou travou se mi vábená liška ztrácela tak, že nebylo možno lovit, ale lišku jsem přivábil až pod kazatelnu, soudě dle šustění trávy a předchozího zahlédnutí lišky před kazatelnou.
No a zatím poslední zážitek s vábením lišky ptačím křikem jsem měl na téže louce jak popisuji svoji druhou příhodu, ale již po posekání. Liška také reagovala na vábení a ač již měla namířeno do lesního porostu, po chvíli se nechala zlákat vidinou kořisti a obloukem znovu ověřovala místo odkud křik vycházel. Když již jsem ji vedl v puškohledu, tak najednou prudce vyrazila proti kazatelně, kterou podběhla a zmizela v lese na opačné straně. Příčinou jejího útěku byl vracející se toulavý vlčák z blízkého mlýna.
Takže toto jsou doposavad mé zkušenosti s vábničkou Nordik, samozřejmě na několika čekaných se i přes vábení žádná liška neukázala.

Milan Pádivý

Je to sice dýl co jsem si vábničku kupoval, ale teprve včera byl čas a ideální podmínky. Popravdě řečeno jsem spíše čekal na černou zvěř. Vítr foukal málo a bylo všude krásně ticho.
Usedl jsem na roh lesa na kazatelnu. Vítr mi foukal zprava do leva směrem do lesa. Odtud jsem tedy žádný příchod zvěře neočekával. Přede mnou asi na 100 m je udělaný meliorační kanál. Asi ve 23.15 slyším liščí skulení tak do 1 km rovně přes kanál. Poprvé tedy beru vábničku Nordik Predator do úst ( doma jsem trénoval asi týden poté co mi vábnička přišla ) Vábím asi 15 s ........čekám asi 7 min a vábím znova v tentýž intervalu. Poté co skončím se asi do 2 min objevuje liška ( přímo utíká ) ve směru odkud jsem slyšel skulení. Dále již nevábím. Prohlédnu rychle dalekohledem poté beru pušku do ruky. Liška běží podél kanálu ve směru větru. ( zřejmě si šla pro vítr ) Chystá se kanál přejít zastavuje a jistí. Nečekám ustálím téčko na mojí Meoptě..... ozve se rána...,,plesk,,....krátký nářek ( nikdy jsem neslyšel nic podobného ) ....čekám 5 min dále nevábím. Vydám se na nástřel....cca 160 kroků.... zde nácházím barvu se střiží. Jdu po barvě. Liška pořád barví stálými stříkancemi. Rozhlížím se okolo. Cítím silný zápach ....pořád nic.....nalezena 60 m od nástřelu. Opravdu krásný zážitek.
Foto je již z druhého dne 23.1.2010

Květoš Horák

Pěkný den přeji, letos už 8 liška na vaší vábničku. Vše nejlepší do nového roku a hodně uspěchu v myslivosti, podnikáni a rodinným životě. Hlavně zdraví a štěstí Přeje Květoš Horák

Martin Parák

Letošní sezóna se opravdu vydařila a hlavně díky vaší vábničce Nordic Roe - 1. (věk 6+) a 3.(věk 1r) srnec přiváben ze vzdálenosti 500 m na 20m, 2.(věk 4-5let) srnec odváben v říji od srny. S pomocí vaší vábničky jsem letos obeznal více než 30 srnců, opravdu funguje, takže ještě pořídit vábničky na dravce a černou zvěř a vyzkoušet jak fungují.

Per-Arne Ahlén

Per-Arne Ahlén - ŠVÉDSKO

Štěpán Nováček

Dobrý den,
dnes ráno o půl 7 se mi podařilo pomocí vábničky Nordik Roe ulovit tohoto srnce.

Srnec mi přiskočil zhruba ze 200 m vzdálenosti. Byl zalehlý v zarostlé struze. Věděl jsem o něm.  Po 3 sériích vábení přiskočil.

S pozdravem Štěpán Nováček, LES-LOV-Třebíč

LOVU ZDAR!